Home 2014 Prill 22

Daily Archives: 22/04/2014

Machiato Band: S’ka më bashkëpunime

Machiato Band sapo ka lansuar bashkëpunimin e radhës me këngëtarin Labinot Rexha, por djelmoshat thonë se ky do të jetë bashkëpunimi i fundit i...

Vushtrri, një i mituri rrah nënën e tij

Në rrugën “Hamdi Hajrizi” në Vushtrri, dje rreth orës 09:00 është arrestuar një I dyshuar i moshës së mitur, pasi që i njëjti pas...

‘Paqe’ në Madrid, rezultat i favorshëm për Chelsean

Intesitet, ritëm emocione, por zero gola në gjysmëfinalen e parë të Champions League. Atletiko e Madridit përballë Chelseat me los colchoneros që dominuan në...

Shefqet Krasniqi: Kisha serbe nuk do të rrënohet

Hoxhë Sehfqet Krasniqi, mendon se Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapsinorë, Dardan Gashi nuk mund ta rrënoj Kishën Ortodokse në oborrin e universitetit. Kjo, pasi...

Thaçi zgjeron praninë në rrjetet sociale

Rrjetet sociale janë bërë shumë të rëndësishme për kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçi. Përveç se është shumë aktiv në rrjetin social facebook, duke ndarë...

Dj Protone i vetmi Shqiptar i njohur për publikun ballkanas merrë...

Dj Protone i vetmi  Shqiptar  i njohur  për publikun ballkanas dhe më gjërë I cili njihet  me stilin e ti unik të muzikës elektronike do...

Bima që shëron kancerin për 16orë

ëse bima përdoret e vetme, shkakton reduktim për 28 për qind të qelizave të kancerit të gjirit, por në kombinim me hekur, pelini i...

Kuriozitet: Tete gjera qe nuk dini per marijuanen

A jeni të sigurt se dini gjithçka për marijuanën, për historinë dhe përdorimin e saj? Më poshtë do të gjeni disa kuriozitete tepër interesante...

Torturat e serbeve ndaj Shqiptarëve

Mediat e Kosovës kanë publikuar pamje të tjera filmike, ku tregohet eksodi i kosovarë në vitin 1912. Në këtë vit, qindra shqiptarë nga Kosova,...

Gazeta amerikane shkrim për Shpend Ahmetin: Kryetari që lufton korrupsionin

Gazeta amerikane “Christian Science Monitor” i ka kushtuar një artikull të gjatë, të parit të Prishtinës, Shpend Ahmeti. Ajo shkruan se Ahmeti ka marr...