Home 2014 Prill 21

Daily Archives: 21/04/2014

Lugina: Në Kosovë trajtohemi si ‘jo kosovarë’, në Serbi si ‘jo serb’

Një letër i ka shkuar Presidentes së Kosovës Atifete Jahjaga, kryeministrit Hashim Thaçi dhe Kryetarit të Kuvendit Jakup Krasniqit, përmbajtjen e të cilës e...

Dj Fati nga Lugina Vjen me Video klip

Dj Fati nga lugina presheves nga Bujanoci. Vjen me Video klip të stilit 'balad rnb' kënga titullohet ' Sa shum t'kam dasht'. Dj fati, përndryshe...

Merr një libër të ri, leje të dikurshmin

Me rastin e Ditës së Librit, më 23 prill, Asociacioni për Kulturë, Edukim dhe Arsim në mënyrë vullnetare, kanë organizuar një aktivitet me moton...

Përkujtohen dëshmorët e UÇPMB-së

Me një Akademinë Përkujtimore, të mbajtur në Teatrin e Qytetit të Gjilanit, përkujtohen dëshmorët e kombit të rënë në luftën e UÇPMB-së, për të...

Bujanoc: Përkujtohen dëshmorët e UÇPMB-së Sherif Junuzi dhe Enver Bajrami

   Organizata e Veteranëve të Luftës të UÇPMB -së në Bujanoc në një  organizim  aktivitetesh ka përkujtuar  rënien të dëshmorëve të kombit Sherif Junuzi...

NASA kryen më sukses një provë në hënë

Misioni i NASA-s është kryer me sukses, ku një sondë e tyre pa ekuipazh është përplasur në hënë duke lëvizur me shpejtësi sa pesë...

Prishtinë:Ministri Gashi thotë se kisha “Sveti Nikolla” do të rrënohet

Ministri i Ambientit dhe i Planifikimit Hapësinroë, Dardan Gashi ka thënë se edhe kisha “Sveti Nikolla” në oborrin e Universitetit të Prishtinës, do të...

4 gjëra të cilat nuk i keni ditur për fistiqet

Bajamet dhe arrat më nuk janë në vendin e parë, fëstëkët kërcënojnë që t'ua marrin vendin e parë në listën e frutave më të...

Efektet kuruse të 35 frutave dhe mënyrat e përdorimit të tyre

Frutat në mjekësinë popullore po gjejnë një përdorim të gjerë, si në format më të thjeshta, kur ato përdoren të freskëta, ashtu edhe në...

A e rrëzuan amerikanët avionin e “Malaysia Airlines”?

Një ish-drejtues i një kompanie nafte ka sugjeruar se Amerika mund ta ketë asgjësuar avionin e “Malaysia Airlines” dhe tani po përpiqet ta mbajë...