Home 2014 Prill 20

Daily Archives: 20/04/2014

Po zgjohet luani…

Barcelona ka arritur të kthehet nga disavantazhi për të mposhtur Athletic Bilbaon me rezultat 2-1 dhe për të vazhduar luftën për titull të kampionit. Në...

Provokohet Gold Ag, thyen gotën në “Përrallë me Tupan “

"Unë i frikesohem vetëm Allahut", janë këto deklaratat që Gold Ag i ka thënë jo rrallë herë në biseda të ndryshme. Gjatë një interviste...

Tifozi që nuk qethet që 11 vjet shkaku i Liverpoolit, afër ta realizojë ëndrrën

Në vitin 2003 vendosi të mos i qeth më flokët e tij. Arsyeja, për shumë kë e çuditshme, por për Ukë Krasniqin jetësore. Tifozi...

Kapen dy shqiptarët me 13 kg marijuanë në Tabanoc

Autoritetet doganore të Maqedonisë ndaluan dje dy shtetas shqiptarë me 13 kilogram drogë të llojit marijuanë në vendkalimin kufitar Tabanoc midis Maqedonisë dhe Serbisë...

Ndryshimet klimatike mund të çojnë në Luftën e Tretë Botërore

Paneli Ndërqeveritar për Ndryshime Klimatike i Kombeve të Bashkuara, ka kompletuar serinë e raporteve në lidhje me ndryshimet klimatike. Sipas tyre, del që çështja...

Klonohet për herë të parë embrioni me qelizat njerëzore të marra nga një i...

Në vitin 1997, shkencëtari Jan Vilmut tërhoqi vëmendjen e të gjithë botës, kur shpalli klonimin e parë të suksesshëm, duke përdorur qeliza të diferencuara...

A jemi të rrethuar më Botëra jashtëtokësore? (Video)

Zonat e banueshme jashtëkohore të formuara si ekzoplanete janë sikurse kacabutë në Tokë: nëse e shikoni një që është e ndryshme, atëherë brenda frigoriferit...

Arabia Saudite bëhet me ndërtesën më të lartë në botë (FOTO)

Javën tjetër në Arabinë Saudite do të filloj ndërtimi i ndërtesës më të lartë në botë e cila do të jetë plotë 1 kilometër...

Plagoset një polic i Novi Sadit nga një shqiptar i Kosovës

Sekretari shtetëror i Ministrisë së brendshme të Serbisë, Vladimir Bozhoviq, sipas mediave serbe, ka njoftuar se në Novi Sad është plagosur polici Ivan Miçiq...

Kontrollim më i rreptë për importim të veturave të përdorura

Ndryshimi i rregullores parashef kontrollim më të rreptë gjatë importimit të veturave të vjetra në Serbi dhe ka filluar të aplikohet me 19 prill. Këto...