Home 2014 Prill 19

Daily Archives: 19/04/2014

Konvertohen në katolikë 20 persona (Video)

20 persona kanë zgjedhur natën e Pashkëve për t’u konvertuar në fenë katolike. Ceremonia është zhvilluar në Katedralen Nënë Tereza në Prishtinë ku u mbajt...

Nagip Arifi morri pjesë në “Konferencën e tretë Ndërkombëtare të studjuesëve të ligjit”...

Në Tiranë ka zhvilluar punimet Konferenca e tretë ndërkombëtare e studjuesëve të rinjë të ligjit” në Tiranë. Në konferncën e 3-të ndërkombëtare ‘Third International Young...

Tërnava fton të rinjtë shqiptarë në luftërat në Siri e Irak të kthehen në...

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava është i bindur se në kuadër të Bashkësisë Islame të Kosovës, nuk ka njerëz ekstremistë, se përndryshe sipas...

Haradinaj, pro Tribunalit, kundër aleancës me Thaçin

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, përkrahë themelimin e Gjykatës speciale për krimet e pretenduara të luftës në Kosovë. Ndërsa lidhur...

Për vizat, nisen në këmbë nga Gjilani për në Bruksel

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pritur të premten përfaqësuesit e grupit “Shtegtarët e Lirë”, Ekrem Avdiu, Nazim Ajdini, Jahi...

Kabineti i Kryetarit të Bujanocit: KNSH, po luan rolin e ish komitetit të viteve...

Kabineti i kryetarit të komunës së Bujanocit ka reaguar   ndaj komunikatës së Këshillit nacional të pakicës shqiptare në Republikën e Serbisë rreth “situatës së...

Kamberi: Do të jemi më të fuqishëm

Deputeti i Parlamentit të Serbisë , Shaip Kamberi, ka thënë se do të jetë zë i fuqishëm në mbrojtjen e interesave të shqiptarëve të...

Pas 1500 vitesh një saudit gjen gurin me të cilin u shkatërrua ushtria e...

Nje njeri nga Arabia Saudite gjatë gjuetisë në një zonë malore pranë kufirit me Jemenin, zbuloi një gur të vogël e të errët, të...

A do t’ua marrë titullin Atletico

Atletico Madridi e ka shtuar edhe më shumë presionin mbi dy rivalët për titull, Real Madrid dhe Barcelona, duke regjistruar një tjetër fitore në...