Home 2014 Prill 18

Daily Archives: 18/04/2014

Rikthehet Ronaldo

Lojtari më i mirë në botë, Cristiano Ronaldo është rikthyer në stërvitje dhe do të jetë i gatshëm për ndeshjen e parë tb gjysmëfinales...

Tifozi i Barçës, Messit: Pije një pije energjike (Video)

Forma jo e mirë e Barcelonës në ndeshjet e fundit ka irrituar tifozët e kësaj skuadre. Këta të fundit nuk po kursejnë as katër...

Ashton i kthen përgjigje Jahjagës

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, baronesha Catherine Ashton, ia ka kthyer përgjigjen presidentes së Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga,...

Maqedoni:Protestë e studentëve shqiptarë kundër dhunës në Radishan

Një grup studentësh shqiptarë sot në Shkup protestuan para Gjykatës Themelore në Shkup, kundër dhunës së ushtruar ndaj familjes shqiptare në Radishan të Shkupit. Protesta...

Thaçi premton akademi fluturimi në Aeroportin e Gjakovës

Kemi një përkushtim serioz, për hapjen e një akademie të rëndësishme të fluturimit në Aeroportin e Gjakovës. Një akademi e tillë e fluturimit do...

Vulinit s’iu lejua hyrja në Kosovë

Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë ka dënuar vendimin e autoriteteve të Prishtinës që të mos i lejohet hyrja në Kosovë Aleksandar Vulinit...

Shtyhet votimi për Gjykatën Speciale?

 Burime ndërkombëtare i kanë thënë Indeksonline se janë të shqetësuar me mos procedim në Kuvendtë ratifikimit të marrëveshjes me BE-në për zgjatjen e mandatit...

10 fjali të cilat do ta pushtojnë zemrën e çdo femre

Kini kujdes vetëm që fjalët të dalin nga zemra, patjetër duhet të ndiejë që është duke ju pëlqyer shumë. E dimë që kur bëjmë komplimente...

Dy mënyra për të ruajtur afshin dashuror

Njerëzit patjetër duhet të jenë të interesuar për jetën e më të afërmve të tyre, ndërkaq mënyra më e mirë që të zbulojnë se...

4 gjëra për të cilat duhet të kujdeseni në lidhjen tuaj

Përvoja tregon që çiftet arrijnë t’i mposhtin problemet dhe anët e dobëta të lidhjes, nëse angazhohen në zgjidhjen e tyre. Edhe pse në secilën lidhje...