Home 2014 Prill 17

Daily Archives: 17/04/2014

OVL UÇPMB reagon kundër personave anonim që organizojnë akademi përkujtimore

Me rastin e perkujtimit te deshmoreve te kombit Sherif Jonuzit dhe Enver Bajramit te rene ne luften e UÇPMB-së  me daten 21.04.2000, ftojme opinionin...

Në Muçibabë dyshohet për dy varreza masive

Vehid Ibrahimi përfaqësues i fshatit Muçibabë tha për rajonipress se në këtë fshat dyshohet për dy varreza masive të cilat janë lënë pasdore dhe...

Halimi: Presim ftesë nga Vuçiqi

Kryetari i Partisë për veprim demokratik Riza Halimi ka deklaruar sot se partia e tij është e interesuar që nëpërmjet qeverisë së re të...

Dilema për privatizimin e PTK-së

Ka kohë që është heshtur zhurma e madhe rreth privatizimit të Postës dhe Telekomit të Kosovës. Prej dështimit të dytë të 75 për qind...

Kosovë :Po rritet numri i agrobizneseve

Bujqësia, që dikur ishte vetëm një veprimtari tradicionale, tashmë po del të jetë njëra prej veprimtarive komerciale më në rritje. Viteve të fundit është...

Mark Marku: Do të flija me Genta Ismajlin

Këngëtari i njohur shqiptar, Mark Marku, ka deklaruar se ai do të kishte dëshirë që në një mëngjes të zgjohej pranë Genta Ismajlit. Këto pohime...

Argjentinë, vajza mbahej në garazh prej 9 vjetësh

Një vajzë 15-vjeçare është liruar , pasi prej 9 vjetësh qëndronte e detyruar në garazhin e banesës nga çifti që e kishte birësuar atë....

Gjenevë, marrëveshje për Ukrainën

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov ka deklaruar se të gjitha palët e mbledhura në bisedimet e Gjenevës kanë rënë dakord për të ndërmarrë...

Rexhep Selimi: S’po mund t’i bije në fije kryeministrit Thaçi

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh njëri ndër themeluesit e parë të UÇK-së, Rexhep Selimi i është kundërpërgjigjur thirrjes së kryeministrit të Kosovës drejtuar deputetëve...

PDK nuk diskuton për Gjykatën Speciale

Çështjet e organizimit në nivel qendror dhe lokal të degëve të PDK-së, ishin temë diskutimi në mbledhjen e kryesisë së PDK-së, e cila zgjati...