Home 2014 Prill 16

Daily Archives: 16/04/2014

Real Madrid, Mbreti i Spanjës (VIDEO)

Real Madrid është fituesi i Copa del Ray (Kupës së Mbretit). Madrilenët në finale e mposhtën rivalin e përbetuar Barcelonën me rezultat 2:1. Hero...

Live : Gool. Fanstatik Bale 1-2 për Realin

  71’ Edhe një mundësi e mirë për Bale, i cili u tregua paksa injorant duke mos pasuar për Benzema. 68’ Asistues, Xavi 68’ Gooool. Bartra shënoi...

Demaçi: Serbia i financon fundamentalistët islamikë (Video)

Veprimtari i njohur, Adem Demaçi, thotë se një gjykatë e posaçme për krime lufte është e dëmshme edhe për aleatët e Kosovës. “Sa vjet qëndroi...

Tre finale të humbura të Messit

Leo Messi luan sonte në mbrëmje finalen e 17-të në karrierë dhe të katërtën në Kupën e Mbretit. Në Mestalla, argjentinasi pritet të rikthehet...

Barcelona duhet të kthejë Guardiolën

Ish-ikona e Barcelonës dhe e kombëtares holandeze, Johan Cruyff, mendon se gjëja më e mirë që mund të bëjë klubi katalanas është të kthejë...

Messi po vuan nga lodhja mendore

Pjesa e parë e finales se Kupës s Mbretit përfundoi me një gol të realizuar nga Angel Di Maria në minutën e 11. A...

Belgzim Kamberi në Vetëvendosje

 Kryetari i Këshillit për të Drejtat e Njeriut për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, Belgzim Kamberi  përmes një postimi në rrjetin “Facebook” ka njoftuar se...

Kryetari Arifi merrë pjesë në 15 vjetorin e eksodit më të...

 Kryetari   i Komunës së Bujanocit  Nagip Arifi  sot, bashkë me kabinetin e tij ishte në Kukës, ku së bashku me Qeverinë e Shqipërisë dhe...

Parashikimi i motit gjatë gjith javes në lugin

Sot mbi vendin tonë mbajti mot me rreshje shiu paradite kurse pasdite me rreshje bore dhe vranësira të shpërndara. Temperatura më e ulët u...

Thaçi dhe Rama: Momente të rëndësishme për të reflektuar për kombin

Kryeministri i vendit, Hashim Thaçi në konferencën me rastin e përkujtimit të eksodit të shqiptarëve të Kosovës gjatë vitit 1999 dhe nderimit për të...