Home 2014 Prill 15

Daily Archives: 15/04/2014

Kryetari Arifi realizon takime të shumta në Beograd

  Kryetari i komunës së Bujanocit Nagip Arifi  ka patur sot  në Beograd një agjende të ngjeshur takimesh me përfaqësues të ndryshëm të  Bashkimit Europian...

Rihanna vishet për shtrat, por shkon në MTV Awards (Foto)

Mbrëmjen e së dielës në MTV Movie Awards, Rihanna u paraqit e veshur si për shtrat. 26-vjeçarja për këtë event kishte zgjedhur një mantel të...

Mediat gjermane kritika serioze për zgjedhjet në Maqedoni

Mediat gjermane kanë dhënë kritika serioze sa i përket zgjedhjeve presidenciale të 13 prillit. “Janë të qarta raportet e forcave politike në vendin e vogël...

Feja në funksion të qytetarëve dhe shoqërisë

Sot, në selinë e Bashkësisë Islame për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë (BIPBM), u organizua një takim i përbashkët me Këshillat e Bashkësisë Islame, në...

Nxënësit në pushimin pranveror nga dita e enjte

Të gjithë nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme në Serbi, pushimin pranveror do ta fillojnë me 17 prill. Nxënësit në bankat shkollore do të...

Rita Ora “zhvesh” Zac Effronin

Rita Ora është një prej emrave më të përfolur të MTV Movie Awards, jo për ndonjë rol të saj filmik, por rolin e saj...

Tifozeria që do t’jua rrënqethë mishin (Video)

Një video e incizuar tre vite më parë tani ka filluar të bëhet famshme në internet. Është fjala për tifozët e Celticut të cilët...

Ronaldo stërvitet 5 orë në ditë për Bayernin

Do të humbasë një nga ndeshjet më të rëndësishme të sezonit por po punon fort që të mos mungojë në përballjen e dyfishtë kundër...

Real-Barça, dueli 200 milionësh

Do të jetë një përballje mes dy lojtarëve më të shtrenjtë të këtij sezoni finalja e Kupës së Mbretit, mes Gareth Bale dhe Neymar,...