Home 2014 Prill 14

Daily Archives: 14/04/2014

U vu gurëthemeli për familjen Latifi nga Presheva

Qendra e Solidaritetit dhe Avancimit më datë 14.04.2014 vendosi gurëthemelin për ndërtimin e shtëpisë për familjen Naser dhe Emine Latifit nga Presheva të cilët...

Ushqimet që nuk duhet t’i konsumoni

Ka disa ushqime, të cilave duhet t’iu qëndrojmë larg nëse duam të kemi shëndet të mirë dhe mos të kemi probleme të shumta me...

Ukraina në prag të luftës? (Video)

Situata në Ukrainë nuk po qetësohet. Në fakt, është e qartë se konflikti Ukrainë-Rusi do të shndërrohet në luftë në Lindje të vendit. Mbrëmë...

Rusët dhe serbët, në Ukrainë “i këndojnë” Kosovës

Një grup të rinjësh në Krime të Ukrainës, i këndonin këngë Kosovës dhe Car Lazarit, gjithashtu duke mbajtur në duar një flamur serb dhe...

Tifozi nudo shpërqëndroi Diego Costan?!(foto+video)

Gabim në 11-metërsh nga një shpërqëndrim? Sulmuesi i Atletico Madrid, Diego Costa ishte protagonist në ndeshjen me Getafen në El Coliseum dhe po aq...

Ja çfarë dhuroi fundjava në futboll..

Kur mbeten dhe 90 minuta më pak për t’u luajtur deri në përfundim të sezonit, shumë objektiva mbeten ende pa zgjidhje në kampionatet elitarë...

Martino drejt largimit. Barça pëlqen Klopp

Edhe triumfi në finalen e Kupës së Mbretit të Mërkurën përballë Realit të Madridit do të ishte i pamjaftueshëm për të ndryshuar të ardhmen...