Home 2014 Prill 13

Daily Archives: 13/04/2014

Kosova do të ketë telashe me rrymën

Telashe do të ketë me prodhimin e energjisë elektrike, për shkak të domosdoshmërisë së mbylljes së termocentralit “Kosova A” dhe mungesës së investimeve në...

Zgjedhjet presidenciale sot në Maqedoni

Në Maqedoni sot po mbahen zgjedhjet e pesta presidenciale, ku në garë janë katër kandidatë për president raporton INA. Në orën 07.00 të mëngjesit u...

Presidentja rrezikon të shkelë Kushtetutën

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, duke e ndjekur shembullin e kryetarit të Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, po rrezikon ta shkelë edhe vetë aktin më...

Stop veturave në parkun e Gërmisë

Nuk duan që të ketë vdekje në parkun e Gërmisë sikur ai që ndodhi të shtunën pasdite, ku një 16 vjeçar humbi jetën. Si reagim...