Home 2014 Prill 12

Daily Archives: 12/04/2014

Kosharja nga ditari im

Nuk mund ta ndieja veten të qetë. I flisja vetes: ç’të duhet diploma nëse populli shfaroset?! Ç’të duhet grada nëse populli yt masakrohet?! Ç’rëndësi...

Ditë zie në veri

Për shkak të humbjes së jetës të pesë personave të familjes Vuçiniq dje në një aksident komunikacioni afër Zveqanit, në katër komunat veriore të...

Shkencëtarët gjejnë terapinë që vret çdo lloj tumori

Shkencëtarët mund të kenë gjetur ilaçin në luftën kundër kancerit, një bar mrekullibërës që ka asgjësuar secilin tumor me të cilin ka pasur kontakt.Sipas...

Aeroplani i zhdukur malajzian ndodhet në Afganistan, pasagjerët po mbahen peng?

Burime anonime thonë se aeroplani i zhdukur malajzian është rrëmbyer dhe ka ateruar në Afganistan. Siç raporton International Buisness Times, autoritetet ruse e kanë...

Trazira në Egjipt, 2 të vdekur nga Vllazëria

Trazirat dhe mosmarrëveshjet kanë shpërthyer anembanë Egjiptit, të premten, teksa autoritetet kanë vrarë 2 anëtarë të Vllazërisë Muslimane gjatë një shkëmbim-zjarri, si dhe janë...

Ushqimi i shëndetshëm për të moshuarit

Kujdesi më i mirë shëndetësor ka treguar më shumë jetëgjatësi tek njerëzit, dhe ushqimi është një pjesë e rëndësishme për mbajtjen e njerëzve të...