Home 2014 Prill 11

Daily Archives: 11/04/2014

KF “Tërnoci” do të përkujtoj Rexhep Adilin

 Kryesia e Klubit Futbollistik “Tërnoci” ka vendosur të përkujtojnë njeriun i cili gjithë jetën ia kushtoi ngritjes dhe zhvillimit të futbollit Rexhep Adilit . Më...

Boks, fitore bindëse e Nuri Seferit ndaj Perdomo

Nuri Seferi vesh kuqezi Arena Halle të Berlinit, duke i shtuar një tjetër fitore gjerdanit të tij të sukseseve. 37-vjecari arriti suksesin e 35...

Ja 15 simptomat e kancerit që meshkujt nuk duhet t’i injorojnë

Ekspertët thonë se meshkujt mund të përfitojnë shumë duke qenë të vëmendshëm ndaj simptomave të caktuara të kancerit, të cilat duhet të diskutohen me...

Studenti nga Tërnoci bie nga ndërtesa në Tetovë

Një djalosh 21 vjeçar nga komuna e Bujanocit, student në Universitetin Shtetëror të Tetovës, është lënduar në rrethana ende të panjohura me ç`rast është...

Në Bujanoc mbahet ekspozita “Sanxhaku i Nishit nëpër shekuj”

Në shtëpinë e kulturës në Bujanoc,  historianët  e  komunës së Bujanocit kanë prezentuar   ekspozitën me fotografi  “Sanxhaku i Nishit nëpër shekuj” . Në këtë ekspozitë...

Qeveria e Serbis i thotë JO kërkesës së Memli Krasniqit për ta vizituar...

Qeveria e Serbisë ka refuzuar kërkesën e Ministrit të Kulturës, Memli Krasniqit për ta vizituar qytetin e Bujanocit. Ministri Krasniqi kishte për qëllim të merrte...