Home 2014 Prill 10

Daily Archives: 10/04/2014

“Shtrudllet” serbe hiqen nga tregu i sërbis

Produkte ushqimore me përmbajtje dyshuese vazhdojnë të qarkullojnë në tregun e brendshëm. Largimi i tyre nga tregu zakonisht bëhet pas njoftimeve nga sistemi i...

Vazhdon apeli për ndërrim të fjalëkalimeve

Derisa vëmendja e opinionit është përqendruar në anën serverike të defektit programor hartbleed (bug), instituti SANS ka përkujtuar botën se e brishtë është edhe...

DOLI NGA SHTYPI NUMRI I RI I REVISTËS “JEHONA”

“Jehona”, si zakonisht fillon me komentin redaksional: “Pranvera shqiptare”, në të cilën përshkruhet fillimi i stinës së re plot bukuri dhe energji në natyrë...

Gazetarja që intervistën e përfundon në…det (VIDEO)

Po troket festa tradicionale detare e “Sail Kampen” që kremtohet çdo dy vjet (18-21 prill) gjatë pranverës në qytetin e Kampenit në Holandë. Kështu që...

Kompania “3CIS” paralajmëron largimin nga Kosova

Administrata Tatimore e Kosovës e ka gjobitur me 530 mijë euro kompaninë “3CIS” me arsyetim se nuk ka paguar Tatimin mbi Vlerën e Shtuar...

Ramos: Nuk kemi firikë nga Chelsea

Reali i Madridit dhe Chelsea ishin dy skuadrat e para që u kualifkuan në gjysmëfinalet e Uefa Champions League, por tani që kompeticioni më...

Ronaldo rrezikon të mungojë 15 ditë

Në Madrid janë orë ankthi të paktën në krahun e Realit. Komunikata e nxjerrë pasdite nga klubi futi në panik tifozët e Los Blancos....

Kombëtarja Shqiptare e 70-ta në renditjen e FIFA-s

Kombëtarja Shqiptare humbet terren në renditjen e FIFA-s për muajin Prill, duke zbritur plot 16 pozicione për t’u klasifikuar në vendin e 70. Për...

Simeone: Jam krenar për lojtarët

I lumtur dhe krenar kështu u shfaq Diego Simeone para mediave. Kualifikimi I Atleticos së Madridit në gjysmëfinalet e Uefa Champions League për të...

Guardiola: Gjysmëfinalja e merituar për Bayernin

Edhe pse Bayern Munich hasi vështirësi për të mposhtur Manchester United, Pep Guardiola ka mbetur I kënaqur me paraqitjen e futbollistëve të tij në...