Home 2014 Prill 9

Daily Archives: 09/04/2014

Moti sot, parashikimi për nesër dhe për ditët në vijim

Në pjesën e parë të ditës mbajti mot me diell dhe vranësira të shpërndara, ndërsa në pjesën e dytë të ditës mbajti mot me...

Në Bujanoc mbahet tribuna “Alkoholi, maturantët dhe ekskursioni“

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin:0in; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;} Në  Shtëpinë e  Kulturës në Bujanoc nën organizimin e KBI-së në...

Mufitu Saqipi: Në Luginë , vehabitët nuk bëjnë probleme

Muftiu u Bashkësisë Islame për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, Nexhemedin Saqipi ka thënë sot se në këto tri komuna deri tani nuk ka pasë...

I madh Ibra,ja si e uroj Mourinhon

Sulmuesi fantastik suedez, Zlatan Ibrahimovic, ka zgjedhur një mënyrë të veqant për ti uruar fitorën Jose Mourinhos. Jose Mourinho ishte duke dhënë një deklarat pas...

Tribunali, i pashmangshëm, më mirë të votohet

Bashkimi Evropian e kupton se sa e vështirë është për Kosovën të trajtojë çështjen e krijimit të një gjykate speciale për të trajtuar akuzat...

BE-ja s’jep të drejtë për punë sezonale për kosovarët

As sivjet nuk pritet të ketë punësim sezonal jashtë Kosovës. Autoritetet vendore vazhdojnë komunikimin me qendra të ndryshme të punësimit në shtetet evropiane, por...

Çka fshihet pas Preshevës?

Një analizë gjeopolitike, e cila do të shfaqë vlerën e Luginës së Preshevës dhe konturet e Lojës së Madhe gjeopolitike në të cilën është...

Kosova shënon sot Ditën e Kushtetutës

Kosova shënon sot gjashtëvjetorin e miratimit të Kushtetutës. Kushtetuta e Republikës së Kosovës u ratifikua më 9 prill 2008 dhe hyri në fuqi më...