Home 2014 Prill 7

Daily Archives: 07/04/2014

Morali në krizë – E kush pra është fajtor !?

Shkruan:  Brunilda Brasha Kajoshaj Morali është në krizë ! Për këtë dikush fajëson politikanët, dikush mësuesit, e dikush thotë se babai si përgjegjës i familjes është...

Hoxha dhe indiferenca

Një ditë u nisa për në punë, i hipa autobusit, por për arsye se jam mysafir në këtë vend, e pyeta një njeri që...

Felix Baumgartner viziton BL-në në Tërnoc

Normal 0 false false false EN-US ...

Një shqiptar nga Lugina e Preshevës ndalohet në Aeroportin e Shkupit ...

Një shqiptar nga Lugina e Preshevës është ndaluar në Aeroportin e Shkupit, pasi që i janë gjetur 30 mijë franga të palajmëruara pranë autoriteteve...

Eja në ekspozitën “Sanxhaku i Nishit nëpër shekuj” në Bujanoc

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin-top:0in; mso-para-margin-right:0in; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0in; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;} Të premtën  më 11 prill të këtij viti  nën oraganizimin e  grupit të...

Baumgartner , njihet me pjesën tjetër të zemrës së shqiptarëve në Bujanoc (video+foto)

  Felix Baumgartner  shefi i zyrës për Integrim të kantonit St.Galen dhe qytetit Wil,  së bashku  me regjisorin shqiptar të kantonit St.Gallen, kordinator i Qendrës...

Përdorimi i telefonave gjatë natës sjell parregullsi shëndetësore

Drita e kaltër e ekranit të pajisjeve elektronike ulë përgjumjen dhe e bën më të vështirë që njerëzit të flenë gjumë. Një ekspert ka deklaruar...

Mourinho lojtarëve të Realit: Jeni tradhtarë!

Jose Mourinho, në një pjesë të librit të tij të ri “The Special One”, i quan “tradhtarë dhe bij k…” lojtarët e Realit të...

Debat i nxehtë Burdushi kundër një hoxhes

Debati fillon që nga minuta e 31-të https://www.youtube.com/watch?v=ytRjIlg67cU