Home 2014 Prill 6

Daily Archives: 06/04/2014

Pamjet mahnitëse nga shpërthimi i një vullkani

Shpërthimi i një vullkani në rrethinat e kryeqytetit ekuadorian, Quito u shoqërua me ngritjen në 10 kilometra lartësi të reve të mëdha tymi dhe...

Fluturimi 370, sinjale nga “kutia e zezë”?

Ekipet e kërkimit të aktivizuara për fluturimin 370 të “Malaysia Airlines” po hetojnë mbi një numër sinjalesh të kapura nga anijet në pjesën jugore...

Izraeli sulmon “zonat terroriste” në Gaza

Avionët ushtarakë të Izraelit kanë goditur 5 objektiva në Gaza, mbrëmjen e së shtunës, në shenjë “hakmarrje” ndaj asaj që zëdhënësi i ushtrisë e...