Home 2014 Prill 5

Daily Archives: 05/04/2014

Barcelona kryen detyrën

Barcelona e ka mposhtur Real Betisin me rezultat 3:1, derisa i është afruar sërish liderit Atletico Madrid në vetëm një pikë. Barcelona ka shënuar fitore...

Një qytetar nga Gjilani thotë se u sulmua nga policia pasi parkoi gabimisht veturën...

Xhelal Syla nga Gjilani u përfshi në telashe pasi parkoi makinën në vendin e gabuar. Ai thotë se ai dhe gruaja e tij shtatzënë u...

“Vajza e Kojshisë”, goditje nga Leonora (Video)

Leonora Jakupi ka publikuar videoklipin e saj të ri, të këngës së titulluar "Vajza e Kojshisë". Leonora si gjithmonë me shumë sharm e një bukuri...

Babastars, shumë lart në “High 2” (Video)

Hip hop 'labeli', Babastars, ka publikuar projektin e ri me videoklip, i titulluar "High 2". Eshtë lansuar projekti i shumëpritur nga 'labeli' që njihet për...

Bayerni pëson humbjen e parë

Bayern Munichu e ka pësuar humbjen e parë këtë sezon dhe atë nga Augsburgu me rezultat 1-0. Bayerni në këtë ndeshje u paraqit me një...

Fatmir Limaj në Prizren: Mos lejoni që qyteti të plaçkitet dhe të udhëhiqet me...

NISMA për Kosovën është shtrirë edhe në Prizren. Drejtuesit e saj, Fatmir Limaj e Jakup Krasniqi, nga aty drejtuan kritika për Qeverinë. Kryetar i...

U përkujtua njëra prej masakrave më të mëdha në Drenicë

Janë përkujtuar të shtunën 94 të rënët e fshatit Rezallë të Skenderajt, e njohur si njëra prej masakrave më të mëdha në Drenicë gjatë...

Nikolic: Nuk e pranojmë pavarësinë e Kosovë, pavarësisht pasojave

Pas formimit të qeverisë së re, asgjë nuk do të ndryshojë në dialogun me Prishtinën, ka thënë presidenti i Serbisë, Tomislav Nikolic në një...

Flori: Ja si e mposhta Acromaxin, jam i pastërt

Këngëtari dhe producenti shqiptar, Flori Mumajesi, me anë të një komunikate ka sqaruar se vendimi i fundit i gjykatës së Kolnit ia mohon kompanisë...

Gruaja e Hitlerit ishte çifute?

Gruaja e Adolf Hitlerit, Eva Braun, dyshohet se kishte origjinë çifute, sipas analizës së ADN-së të bërë gjatë xhirimit të një dokumentari që do...