Home 2014 Prill 4

Daily Archives: 04/04/2014

Margjinalizimi i femrave të dhunuara gjatë luftës

Në Bernë është mbajtur një mbrëmje kulturore, ku temë e debatit ishin viktimat e dhunës gjatë luftës në Kosovë. Po ashtu janë ekspozuar fotografi,...

Poshtërsi: Ja çfarë i bëjnë një plake të gjorë në Rumani (Video)

Disa huliganë të dehur në Rumani, kapin një plak për rroba dhe e rrotullojnë, teksa ajo bërtet me zë nga tmerri që ia shkaktojnë. Policia...

Nesër në Maqedoni nis fushata e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare

Nesër fillon fushata për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 27 prillit në Maqedoni. Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) vendosi që fushata të ndërpritet më 12...

E mbijetoi vdekjen e sigurt në Kosovë, e vranë sot në Afganistan

I ka shpëtuar vdekjes së sigurt në Kosovë, në Sarajevë është plagosur, ndërkaq në Beograd e kishte lënduar këmbën. Por, fotoreporteren e Associated Press...

Xhirimi që po i frikëson amerikanët (Video)

Pas fuqisë shkatërruese të asteroidëve, super-vullkanet janë gjëja e dytë më vdekjeprurëse që mund t’i ndodh Tokës. Videoja e postuar më poshtë shfaq bizonët, tek...

Komuna e Bujanocit mendon për studentët e saj

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin:0in; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;} Në   shtëpinë e  kulturës në Bujanoc sot në mënyrë solemne  u...

Bujanoc: Qasja e rinisë në parandalimin e konflikteve

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4   Në shtëpinë e kulturës në Bujanoc  është realizuar  sot një program kulturo artistik të përgaditur nga nxënësit e Shkollave të mesme të komunës së...

Jese rikthehet në spital, shkak një infeksion

Pak ditë më parë shtëpia në flakë, më pas operacioni në gju dhe tani infeksioni. Jese Rodriguez nuk po gjen paqe. Sulmuesi i Real...

Kroos: Nuk kam asnjë problem me Guardiolën

Mesfushori i Bayernit të Mynihut, Tony Kroos insistoi se ai nuk ka asnjë problem me trajnerin Pep Guardiola, pas zërave që dolën në pah...

Arsenal, United e City, në gjurmët e objektivave të Barçës

Penalizimi i FIFA-s që i ka hequr të drejtën Barcelonës për të blerë lojtarë në dy merkatot e ardhshme me të drejtë ka shkaktuar...