Home 2014 Prill 2

Daily Archives: 02/04/2014

Obama: Pavarësia e Kosovës krejtësisht legale

Shtëpia e Bardhë ka sqaruar deklaratat e Presidentit, Barack Obama, rreth mbajtjes së referendumit në Kosovë për shkëputjen nga Serbia. Një zyrtare e lartë...

FHKL mbajti Kuvendin e punës të VII-in me radhë,

ondi Humanitar i Kosovës Lindore, Preshevë,Bujanoc e Medvegjë mbajti Kuvendin e punës të VII-in me radhë, më 30.mars.2014 në Zollikon të Zürich-ut në Zvicërr. Pjesëmarrja...

Akreditohet shtëpia e shëndetit në Preshevë

Pra një viti Shtëpia e Shëndetit në Preshevë  me vetë iniciativë para një viti kishte filluar procedurat për akreditim duke arritur që gjatë kësaj...

Isa e Thaçi takohen në avion! Thaçi lutë Isën për zgjedhje më 25 maj

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi e ka lutur liderin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa që zgjedhjet të mbahen në javën e fundit...

Pengmarrësi i aeroplanit në Munich, nuk është kosovar

Ministria e Punëve të Brendshme sqaron se personi i dyshuar në incidentin në aeroplanin e “Lufthansa”, në lidhjen Munich-Budapest, Muslim Halili, nuk është shtetas...

Në Beograd vritet ish truproja e Arkanit Rade Rakonjac

Rade Rakonjac, ish truproja e Arkanit (Zhelko Razhnjatoviq), është vrarë sot në mesditë në një lokal në Beograd. Ish truproja e Zhelko Razhnjatoviqit-Arkanit, dhe mik...

Nishani dënon ‘Krimenë’, ambasadori rus largohet nga ceremonia

Me rastin e 5-vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në NATO, Presidenti i Republikës Bujar Nishani zhvilloi mbrëmjen e djeshme një pritje në Pallatin e...

Marrëveshje po, zbatim jo

Më 31 mars kanë skaduar të gjitha afatet që kanë të bëjnë me shpërbërjen e strukturave ilegale serbe të sigurisë dhe drejtësisë në veri...

Vuçiç dëshiron kontroll në çdo ministri

Normal 0 false false false EN-US ...

Gjykata për UÇK-në, në tri shtete

Brukseli, Prishtina dhe Haga janë tri qytetet ku do funksionojë Gjykata Speciale që do t'i trajtojë aktakuzat e mundshme nga hetimi trevjeçar për dyshimet...