Home 2014 Mars

Monthly Archives: Mars 2014

Mourinho: S’kam shpresa për titull

  Menaxheri i Chelseat, Jose Mourinho, beson se disfata e ekipit të tij ndaj Crystal Palace e lë atë pa asnjë gjasë për ta fituar...

Rodgers: Suarez vlen 100 mil. funte

Menaxheri i Liverpoolit, Brendan Rodgers, beson se Luis Suarez vlen hiç më pak se 100 milionë funte. Uruguaiani ka qenë në formë të jashtëzakonshme...

F1: Shkëlqen Hamilton, fiton në Malajzi

Piloti i Mercedes, Leëis Hamilton, ka kryesuar garën nga pole pozicioni e deri në fund të saj për ta fituar Çmimin e Madh të...

Ukraina, takim Kerry-Lavrov

Normal 0 false false false EN-US ...

Siri, lirohen dy gazetarët spanjollë

Dy gazetarë spanjollë të marrë peng në Siri gjashtë muaj më parë nga kryengritësit ekstremistë u liruan ditën e dielë. E përditshmja “El Mundo”...

Zgjedhjet vendore në Turqi, sfidë për Erdoganin

Zgjedhjet lokale sot në Turqi janë më shumë se vetëm zgjedhja e kryetarëve të komunave. Mbi 50 milion votues kanë të drejtën e votës...

Projekti socio- ekonomik do të vazhdojë edhe në vitin 2014- 2015

  Anëtarët e këshillit komunal kanë konstatuar se projekti socio-ekonomik del të jetë një ndër projektet  më të suksesshme të ka realizuar komuna e Preshevës....

Ansambli “Tirana” fituese e Festivalit “Flakadani i Karadakut 2014”

  Ansambli i këngëve dhe valleve Tirana, është shpallur fituese e vendit të parë në Festivalin gjithëkombëtar “Flakadani i Karadakut 2014”. Juria profesionale ka përzgjedhur...

Shpaloset pllaka përkujtimore e dëshmorit të kombit Nijazi Azemit

 Në fshatin Stanec të malësisë së Preshevës Familjarë , bashkëluftëtarë , veteran të luftës dhe shumë qytetarë nga Lugina me një minutë heshtje kanë...

Kurti: Thaçi e lejoi Tribunalin për interesa personale

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti ka drejtuar akuza të rënda ndaj kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi. Sipas tij, është pikërisht, kryeministri Thaçi ai...