Home 2014 Mars

Monthly Archives: Mars 2014

Turqi: Fiton kryetarja e parë me shami nga AKP

Kryetari i partisë AK, Mustafa Ulvi Bezirci ka thënë se Fatma Toru fitoi zgjedhjet komunale 2014 në komunën Meram të Konias. Ajo bëhet kryetarja e...

Ingrid Gjoni dhe Meti Maloku vjen premierë -Ani Ani Ingrid Gjoni ft Meti Maloku-Ani Ani Është kjo kënga me e re e këngëtarit gjilanas...

Felix Baumgratner do të vizitoj Bujanocin dhe Kosovën

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin-top:0in; mso-para-margin-right:0in; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0in; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}  Në fillim të muajit Prill, shefi i zyrës për Integrim të kantonit St....

Siguria si problem sfidues

Njeriu mund të disponojë me të mira materiale dhe me shëndet por në qoftë se i mungon siguria, atëherë vlera e tyre minimizohet shumë,...

Pasuria e paligjshme mbetet e paprekur nga drejtësia

 Aktvendimet e gjykatave ndaj zyrtarëve që nuk e kanë deklaruar pasurinë në Agjencinë Kundër Korrupsiont po konsiderohen tejet qesharake dhe dënime që nuk po...

Dëshmitari i krimeve të luftës

Për secilin krim në rajonin e Mitrovicës, Halit Barani ka informacione. I ka sistemuar dhe zhvilluar për organet e ndjekjes penale. Disa prej tyre...

Ish-luftëtari i UÇK-së, jeton në skamje

    Ish luftëtari i UÇK-së, Milaim Beqiri jeton në kushte të rënda, pa pasur mundësi të sigurojë as kafshatën e gojës. Ai ndjehet i lënë...

Ndërmarrjet e rrezikuara

Jo të gjitha ndërmarrjet e privatizuara me metodën e spin off-it special kanë përmbushur obligimet e kërkuara në bazë të kontratës. Në Agjencinë Kosovare...

Serbia duhet t’i kompensojë ish-punëtorët e Fabrikës së Tubave

Profesori i ekonomisë Halim Gjergjizi, thotë se nëse është menduar seriozisht të investohen ato mjete për këtë fond, atëherë duhet të mendohet për burimet...

Hoxhaj: Kapitull i ri me bizneset në rritjen e investimeve nga jashtë

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj dhe kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliu, pas një takimi që kanë zhvilluar...