Home 2014 Mars 26

Daily Archives: 26/03/2014

Gold AG paralajmëron “Shqiptar 2”

Reperi shqiptar, Gold AG, ka paralajmëruar publikimin e projektit të tij të ri, vazhdimin e këngës "Shqiptar". "Shqiptar 2" është kënga që e ka paralajmëruar...

Obama thotë se veprimet ruse s’kanë të bëjnë vetëm me një shtet

Presidenti amerikan Barak Obama, gjatë visitës së tij në selinë e Bashkimit Evropian në Bruksel, tha sot se veprimet e Rusisë në Ukrainë nuk...

Ku mbeti Komiteti për bashkëpunim ndërkufitarë !?

Me rastin e njoftimit që Kuvendi Komunal i Gjilanit ka themeluar të gjitha Komitetet si trupa punuese-profesionale . Komitetit për bashkëpunim ndërkufitarë i formuar...

Sinani inspekton punimet e ujësjellësit dhe trotuarit në fshatin Hodonoc

Kamenicë - Begzad Sinani me bashkëpunëtorë të mërkurën nga afër ka inspektuar punimet në këtë lokalitet. Unë sot jam këtu që të shoh nga...

Zvicër: Një shqiptar nga komuna e Bujanocit vdes në aksident trafiku (foto)

Në një aksident me fatalitet që ndodhi sot rreth orës 5:30 minuta në Steinach të Kantonit Thurgau ndërroi jetë një 28 vjeçar. Makina e cila...

Gold AG kërcënon udhëheqësin e një emisioni në Radio Urban FM

Reperi Gold AG, ka kërcënuar udhëheqësin e emisionit “Drive Time” të Radios Urban FM., Mentor Shukin. Kërcënimet që ka marrë Shuki pas transmetimit të emisionit...

Pse nuk dalin në shesh akoma të vërtetat rreth jashtëtokësorëve?

Rusia kërcënon SHBA-të: “Tregoni të vërtetën mbi UFO-t, ose ne do flasim” dhe prapë se prapë nuk i tregon të vërtetat rreth UFO-ve. Rusia me...

Edhe një talent nga Lugina

Jeton Ismaili  nga Presheva i cili hobin e ti e ka bërë tani me si profesion primar , duke marr parasish oferta që pranon...

Danaj: Lugina e Preshevës ka të drejtë ligjore të bashkohet me Shqipërinë

Kryetari i Listës për Shqipëri Natyrale, Koço Danaj, u shpreh se Lugina e Preshvës ka të drejtë ligjore të bashkohet me Shqipërinë. Sipas tij,...

Gjykata kundër Erdoganit

Gjykata e Ankarasë urdhëroi sot heqjen e vendimit të shumëpërfolur të qeverisë turke, që bllokon rrjetin social “Twitter” në vend. “Autoriteti Turk i Telekomunikacionit (TIB)...