Home 2014 Mars 25

Daily Archives: 25/03/2014

Dieta që na mbron nga tumoret

Dieta për reduktimin e rrezikut për t’u prekur nga tumoret sipas “American Cancer Society”. Kjo dietë është linjë me atë të sugjeruar nga mjekët për...

Takimi i ardhshëm Thaçi – Daçiq me 31 mars

Zyra e shefes për Politikë të jashtme të Bashkimit Evropian, Catherine Ashton njoftoi se takimi i radhës ndërmjet kryeministrit të Kosovës Hashim Thaçi dhe...

Kosova me viza të reja, hap drejt BE-së

Në kuadër të përpjekjeve për të ofruar shërbime sa më të sigurta konsullore për shtetasit e huaj, Republika e Kosovës prej 15 prillit të...

Mandati i EULEX- përfundon pa marrëveshje takimi në Bruksel

Për përfundimin e mandatit të EULEX-it dhe kalimin e kompetencave tek Institucionet e vendit pas 15 qershorit të këtij viti, ende nuk po arrihet...

Kopshtet e ndërtuara në mure

Kopshtet vertikale janë shumë tërheqesë për njerzit dhe dita ditës po zhvillohen dhe po bëhen shumë të kërkuara. Ka shumë modele dhe lloje të...

Problemet që zgjidh domatja

Botërisht dihet se përbërësit e domates janë shumë të dobishëm. Të pasura me vitamina dhe minerale janë klasifikuar në rendin e perimeve më të...

Seks? Jo. Faleminderi!

Një përqind e popullsisë së botës është aseksuale. A keni dëgjuar për këtë?! Një fenomen që ka ngjallur debate mes psikologëve dhe seksologëve, madje...

Bima që shëron kancerin për vetëm 16 orë!

Nëse bima përdoret e vetme, shkakton reduktim për 28 për qind të qelizave të kancerit të gjirit, por në kombinim me hekur, pelini i...

Klinton njofton se SHBA po hyn në luftë për të shpëtuar kosovarët (VIDEO LAJM)

Sot shënohet 15 vjetori i nisjes së bombardimeve të NATO-s kundër Serbisë për të mbrojtur kosovarët. 24 Marsi është cilësuar si një prej ditëve...

Ministrja seksi: I dashur Putin, eja na pushto!

Të gjithë druhen se ajo që ndodhi në Krime nuk është akti i fundit i një historie që mund të shkojë shumë larg. Disa media...