Home 2014 Mars 25

Daily Archives: 25/03/2014

Arrat dhe lajthitë shtojnë jetëgjatësinë

Harrojini pilulat me multivitamina dhe pijet për shëndetin. Sekreti për të jetuar më gjatë dhe i shëndetshëm mund të qëndrojë një pjatë më arra,...

Thaçi premton 50 mijë vende të punës

Me zgjerimin dhe modernizimin e agrobizneseve kosovare, tregu vendor është mbushur me prodhime vendore, të cilat tashmë mund të jenë edhe konkurrente me shumë...

EULEX ndërron emrin dhe mbyll rastet

Rastet te cilat i ka filluarë misioni i EULEX-it do të përmbyllen. Bëhët fjal për mandatin e ri te EULEX-it. Këtij misioni do t''i...

Ushqimet që ju sjellin një humor të mirë

Sekreti për të mposhtur ankthin, stresin dhe humorin e keq e për t’i rikthyer vetes humorin e mirë qëndron tek dyqani më i afërt...

Iliz Azemi ka realizuar dy gola për Greuther Furthin. Kjo e fundit në shtëpi...

Iliz Azemi ka realizuar dy gola për Greuther Furthin. Kjo e fundit në shtëpi e mposhti Fortuna Dusseldorf me rezultat 4:1. Ilir Azemi ka shpërthyer....

A jemi afër zbulimit të një planeti që ka jetë?

Shkencëtarët mendojnë se ata e kanë zbuluar një planet me madhësi sa të Tokës, i banueshëm – që hap mundësinë për zbulimin e jetës...

“Art Of Dance” projekt humanitarë organizuar nga maturantët e Preshevës

Maturantet e gjimnazit "Skënderbeu" në Preshevë kanë organizuar një projekt humanitarë që ka për qëllim ti ndihmojnë maturantëve që skanë kushte të mira financiare....

Vedati: Në Kosovë më shumë këngëtarë se furra t’bukës!

Ai në llogarinë e tij në Twitter ka shkruar: “Më shumë këngëtarë se furra të bukës në Kosovë”. Godet rëndë Vedat Bajrami. Homoristi i njohur i...

Tuna: Kisha më shumë shokë sesa shoqe

Këngëtarja shqiptare nga Maqedonia Tuna, s’ka shokë. Për këtë ka një shpjegim: të gjithë herët a vonë ia kanë lypur. "S’më pëlqente askush nga gjenerata,...

10 mistere qe shkenca nuk po i shpjegon dot

"Nuk ka asgjë më magjepsëse për shumicën prej nesh se sa vetja jonë. Kështu që, nuk ka pse habitemi përse kemi bërë shumë përpjekje...