Home 2014 Mars 24

Daily Archives: 24/03/2014

Ndërkombëtarët mobilizohen për zgjedhjet në Maqedoni

Vëzhguesit ndërkombëtar dhe përfaqësitë diplomatike në Maqedoni janë mobilizuar për të vëzhguar nga afër fushatën e zgjedhjeve presidenciale. Misioni i OSBE/ODIHR ka nisur monitorimin e...

Bayern dënohet 10 mijë euro shkaku i Kosovës

Bayern Munich është gjobitur me 10 mijë euro nga UEFA pas shfaqjes së një transparenti ‘Thuaj JO racizmit, thuaj PO Kosovës’, në ndeshjen kundër...

Astronauti i NASA-s flet për “takimin” me alienët!? (Video)

Astronauti i NASA-s, Leroy Chiao, më 2005 ishte për gjashtë muaj komandant i Stacionin Ndërkombëtar Hapësinor. Gjatë ecjes në hapësirë, Chiao ka parë diçka...

I dërgoi mesazhe prekëse të dashurit në aeroplanin e zhdukur (Video)

E dashura e një amerikani, që ishte pasagjer në aeroplanin e zhdukur të “Malaysia Airlines”, i kishte dërguar atij një mori mesazhesh dashurie përmes...

Thaçi: Jam rritur me ëndrrën për bashkim me Shqipërinë, bashkimi ndodhë në BE, jam...

Kryeministri Hashim Thaçi në një debat të gjatë në emisionin “Opionin”, foli për çështje të ndryshme që prej themelimit të UÇK’së e deri sot....

Mbrojtja e dhëmbëve, zbulohet molekula që vret bakteret

Rezultati i punës së përbashkët shumëvjeçare të shkencëtarëve nga Universiteti i Yale dhe Universiteti i Santiagos u bë zbulimi i molekulës keep32. Rezultati i punës...

Zyrtare: Aeroplani ra në oqean, nuk ka të mbijetuar

Kryeministri i Malajzisë ka thënë se sipas analizave të fotografive satelitore, kanë ardhur në përfundimin se fluturimi MH370 ka shkuar në korridorin jugor dhe...

Fillon ndërtimi i shtëpive humanitare në Luginë (video)

Fondi Humanitar i Kosovës Lindore ka filluar fazën e parë të  aksionin për ndërtimin e 100 shtëpive në Luginë të Preshevës Fillimi i punimeve në...

Kërpudhat parandalojnë përhapjen e kancerit të qafës së mitrës

Kuptohet që kërpudhat përmbajnë lëndë ushqyese të cilat ndikojnë pozitivisht në organizmin e njeriut, por së fundi është zbuluar edhe një veçori pozitive e...