Home 2014 Mars 23

Daily Archives: 23/03/2014

Rekordthyesi Leo Messi

Superylli i Barcelonës, Lionel Messi, ka thyer rekordin e Alfredo di Stefanos për numrin e golave të shënuar në ‘el Clasico’. Argjentinasi shënoi në pjesën...

Barcelona ka dalë fituese në superderbin botëror, ‘el Clasico’, duke e mposhtur Real Madridin...

Barcelona ka dalë fituese në superderbin botëror, ‘el Clasico’, duke e mposhtur Real Madridin në Santiago Bernabeu me rezultat 4-3. Një fillim mahnitës i mysafirëve,...

Ushtria Serbe ndalon tre shqiptarë nga Tërnoci i Bujanocit

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin:0in; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}   Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 Pjesëtarë të ushtrisë serbe gjatë orëve të  pasditës së sotme kanë...

Përkujtohet vepra e dëshmorit të UÇPMB-së Daut Sulejmanit(Foto)

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin:0in; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;} Në fshatin  Dobrosin të komunës së  Bujanocit sot u përkujtua jeta...

Genta Ismajli, Ardian Bujupi dhe Dj Dalool me nje kenge te re

Genta Ismajli ka bere sot te ditur se kenga e saj e rradhes do te publikohet ne muajin maj. Kengetarja i rikthehet serisht bashkepunimit...

E rrahin deri në vdekje një fëmijë 3-vjeç në shkup

Një fëmijë trevjeçar është gjetur i vdekur në Shkup. Në fakt, trevjeçari M.S., është gjetur i vdekur në shkallët e shtëpisë, në rrugën "172"...

disa fakte që ndoshta si keni mësuar e dëgjuar për orën dhe kohën

Koha është një iluzion. Disa teori të reja të shkencëtarëve fizikanë rekomandojnë se koha lindi nga një realitet thelbësor dhe i pakohë. Ja një arsye...

Si ta dalloni mjaltin e vërtetë?

Mjalti është një ushqim natyral dhe i shëndetshëm, i cili përmban shumë minerale dhe vitamina, aminoacide dhe acide organike. Janë të pakta ushqimet që...

Ushtro një orë në ditë, redukto mundësinë e kancerit

Të ushtruarit vetëm një orë në ditë redukton mundësinë e rrezikut për kancer të gjirit, pa marrë parasysh peshën dhe moshën e një gruaje. Ato...

Pse çamçakëzi po blihet gjithnjë e më pak?

Ai është pjesë e jetës së përditshme, konsumohet nëpër gjithë botën, madje edhe ka hyrë në pop – kulturë. Megjithatë, shtija po bie dhe tani...