Home 2014 Mars 21

Daily Archives: 21/03/2014

Arrestohen terroristë shqiptarë, qytetarët donin t’i vrisnin në spital (Video)

Tre shqiptarë u arrestuan mëngjesin e së premtes nga forcat policore turke, si autorë të vrasjes së dy policëve dhe një civili në afërsi...

Në UP do të ketë afat të prillit?

Ardian Gola, këshilltar i ushtruesit të detyrës së Universitetit të Prishtinës, Anton Berishaj, tha për Telegrafin se gjasat janë të mëdha që studentëve të...

Provokon diplomati rus në Kosovë: Rusia nuk fal!

Shefi i Zyrës së Federatës Ruse në Prishtinë, Andrei Shugorov, tha se shkatërrimi i sovranitetit të shteteve filloi në Serbi dhe në Kosovë dhe...

Edi Rama i thotë Sali Berishës: Ti je rrotë k…

Debati në Kuvendin e Shqipërisë vazhdon ta tejkaloj secilin kufi të etikës dhe moralit. Në sallën ku bëhen ligjet për funksionimin e shtetit shqiptar përdorën...

Shorti i LK: Bayern përballë United

Bayern Munich është caktuar të përballet me Manchester United në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Shorti i hedhur sot në Nyon të Zvicrës ka përcaktuar...

Në dy lagje të Gjilanit arrestime për marihuanë

Gjilan – Në lagjen “Dardania” në Gjilan raportohet se është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar pasi që gjatë kontrollit në shtëpinë e tij janë...

Gjilani-Presheva-Kumanova,duhet të shpallen zona të lira Ekonomike

Gjilani si qendër e Anamoravës që kufizohet me Preshevë, Bujanoc, Medvegjë por dhe me Kumanovë e Likovë .Së pari jan tri Rajone , jan...

Serbëve të Kosovës s’u pëlqen krahasimi i Krimesë me Luginën

Kryetarët e komunave veriore të Kosovës, reagojnë ndaj vlerësimeve që ajo që i lejohet Krimesë duhet t’i lejohet edhe Luginës së Preshevës. Kryetarët e komunave...

“Të fala” Dacit e Haradinajt: Mos u ngutni me nda poste!

Përderisa Ramush Haradinaj e Nexhat Daci janë pajtuar të ripërtërijnë koalicionin e vitit 2004, ideja mund të mbetet vetëm dëshirë e parealizuar e...

Sulm terrorist në Turqi, autorët 3 shqiptarë

Një sulm terrorist ka tronditur Turqinë. Një makinë, ne te cilen ndodheshin 3 terroristë ka sulmuar forcat e sigurisë turke në vendin e quajtur...