Home 2014 Mars 19

Daily Archives: 19/03/2014

Ibrahimi: Tifozët kërkojnë fitoren e derbit

Partizani përgatitet për derbin e tretë dhe të fundit sezonal me Tironën, teksa ndeshjet e dy fazave të para kanë dhuruar fitoret minimale 1-0...

Grevë në UP

Një ditë pas hyrjes në fuqi të kontratës kolektive, shumë punëtorë të administratës të Universitetit të Prishtinës në shenjë pakënaqësie për pagën që marrin,...

Çanakkale- aty ku fjala “shehid” mbeti kryefjalë

nga Imam Muhamed Sytari   Myfti i Zonës Shkodër   (Me rastin e 99 vjetorit të triumfit të Çanakkalesë) Emocionet që përjetohen kur nisesh për të vizituar historinë e...

Kumanovës i kanoset krizë e ujit (VIDEO)

Për shkak të mungesës së të reshurave të borës, qyteti i Kumanovës pritet të përballet me probleme të mëdha rreth furnizimit me ujë. Këtë...

Kërcënohet Edita Tahiri

Zëvendëskryeministrja e Kosovës Edita Tahiri është kërcënuar nga një person nga komuna e Dragashit, i cili është vetëdorëzuar në stacionin policor në Dragash. I...

​Demaçi: Ndiqeni rrugën e kombit

Ndiqeni rrugën e kombit e mos veproni në bazë të interesave personale. Luftoni për të mbrojtur atdheun dhe për të fituar lirinë, sepse ende...

Gjermania vendime ‘ekspres’ për azilkërkuesit e rrejshëm

Gjermania ka hequr të gjitha kushtet dhe privilegjet për azilkërkuesit e rrejshëm nga Maqedonia dhe vendet tjera të Ballkanit. Këto rregulla të reja janë bërë...