Home 2014 Mars 17

Daily Archives: 17/03/2014

Ivanov i pari, Halimi i dyti në listë

Presidenti i deritanishëm dhe kandidati i VMRO-DPMNE, Gjorgje Ivanov do të jetë i pari, ndërsa kandidati i PDSH-së, Iljaz Halimi i dyti në listën...

A do të dialogojë Vucic me Thaçin

Ndryshimet politike në Serbi mund të ndikojnë në dinamikë, por jo të ndalin procesin e dialogut dhe normalizimit të marrëdhënieve me Kosovën, vlerësojnë analistët...

Mustafa e quan Thaçin “Babadimër”

    Premtimet e kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi të bëra ditëve të fundit, Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, i ka krahasuar me...

Nisma: Qeveria të kthejë kushtetutshmërinë në veri

Nisma për Kosovën ka reaguar ndaj miratimit të statuteve të komunave veriore, duke i konsideruar se është në kundërshtim me Kushtetutën dhe ligjin për...

Aleksandër Vucic kryeministër i ardhshëm i Serbisë, thotë se qeveria do të jetë e...

Aleksandër Vucic u është drejtuar gazetarëve dhe “ka falënderuar të gjithë për kontributin që kanë dhënë për të pranuar rezultatet më të mira që...

Zgjedhjet: SNS 48.8%, SPS 14%, DS 5.9%, NDS 5.7, PVD 0.5% /video/

Sipas rezultateve preleminare në zgjedhjet parlamentare, në Serbi kanë votuar 53.2% e votuesve, ndërsa prej tyre vota kanë marrë SNS 48% me rreth 160...