Home 2014 Mars 17

Daily Archives: 17/03/2014

Zbulim epokal për krijimin e Universit tonë

Shkencëtarët kanë zbuluar shenja që faktojnë zgjerimin e Universit. Shenjat janë gjetur falë Teorisë së Inflacionit, por kësaj here e mbështetur nga valët gravitacionale. Falë...

Në prag të Luftës së Ftohtë, Rusia mund ta bëj Amerikën hi radioaktiv

Që nga fundi i Luftës së Ftohtë prej më shumë se 20 vjetësh, Perëndimi dhe Rusia nuk kanë pasur marrëdhënie kaq të ftohta si...

Uglanin: Jemi të kënaqur me rezultatet e zgjedhjeve

  Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin:0in; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;} Kryetari  i Partisë  Demokratike  të Veprimit (SDA) Dr.Sulejman Uglanin ka mbajtur...

Ja pse femrat jetojnë më gjatë se meshkujt (FOTO)

Në bazë të të dhënave shkencore gratë janë më të pritura të jetojnë më shumë sesa meshkujt. Sigurisht që shkencëtarët kanë teoritë e tyre...

Seferi përballë Perdomos

Boksieri shqiptar, Nuri Seferi, ka mësuar kundërshtarin e tij me të cilin do të përballet më 11 prill në Gjermani. Seferi për kundërshtar do ta...

Polici Ferati dënohet me gjashtë vjet burg, mbyti vëllezërit Hasani!

Gjykata Themelore e Prishtinës, dega në Podujevë, ka dënuar para pak çastesh me gjashtë vjet burg policin Sabri Ferati, i njohur me nofkën “Taku”. Ai...

F1, Ferrari ka nevojë për përmirësime

Askush tek Ferrari nuk është i kënaqur me rezultatet e arritura në Cmimin e Madh të Australisë dhe drejtori teknik i skuderisë italiane, James...

Banka Evropiane, e interesuar t’i ndihmojë bizneset

Konferenca “Financim më të mirë për bizneset”, organizuar nga Banka Evropiane për Investime, ka mbledhur një numër të madh të investitorëve vendorë dhe të...

Policia e Los Angeles me Lamborghini

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin-top:0in; mso-para-margin-right:0in; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0in; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;} Departamentit të Policisë së Los Angeles (LAPD) i është shtuar në inventar një...

“Të palëkundur përkrah Ukrainës”

     Normal 0 false false false ...