Home 2014 Mars 14

Daily Archives: 14/03/2014

Imami i xhamisë në Vushtrri sulmohet nga vehabistët

Në xhaminë “Shejh Zayed” në Vushtrri ka ndodhur një incident fizik, në të cilin janë përfshirë imami Bedri Halili dhe disa vehabistë. Kështu pohojnë...

Policia, kontroll të rreptë në Jarinje

Pjesëtarë të policisë kufitare të Kosovës në kufirin midis Kosovës dhe Serbisë në Jarinjë, kanë filluar të aplikojnë kontroll më të rreptë të identifikimit...

Rusia: S’duam luftë me Ukrainën

  “Rusia nuk do luftë, as rusët”. Këtë ka thënë ambasadori i Rusisë në Këshillin e Sigurisë të OKB-së,, Vitaly Churkin, gjatë samitit mbi...

Angli, rrëzohet avioni, 4 të vdekur

Një avion civil është rrëzuar në një zonë rurale në Norfolk të Anglisë, për pasojë 4 persona kanë mbetur të vdekur. Avioni është rrëzuar...

Debat i “nxehët” për ligjin anti-xhihad

Deputetët e Kuvendit të Kosovës në seancën e sotme janë duke debatuar për projektligjin anti-xhihad që pritet të dek në votim. Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje,...

Vdes shtatzëna nga virusi H1N1

  Një grua shtatzënë është viktima e tretë e infektuar nga virusi H1N1, konfirmon për Radion Evropa e Lirë, drejtori i Klinikës Infektive Shemsedin Dreshaj. "Po,...

Bushati viziton Kosovën

Ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati nis sot vizitën e zyrtare në Kosovë, e cila vjen me ftesë të homologut të...

Arrestime masive në Shkup dhe Koçan

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) ka vazhduar sot me arrestime masive në Shkup dhe Koçan. Sipas informacioneve të para të publikuara në disa...