Home 2014 Mars 13

Daily Archives: 13/03/2014

Riza Halimi erdhi kot në Gjilan

Përfaqësues të Lëvizjes Vatra me seli në Gjilan, vazhdojnë të mbesin para qëndrimit të tyre se shqiptarët e Kosovës Lindore nuk duhet të dalin...

Kumanovë, njësitet speciale rrahin brutalisht pa pikë faji

Në Kumanovë mbrëmë është rrahur brutalisht A.B, 22 vjeçar nga njësitet policore për ndërhyrje të shpejtë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 20.30, kur Arsimi...

“Putin, pranoje Kosovën, ta japim Krimenë”!?

Vendet perëndimore janë të gatshme që presidentit rus, Vladimir Putin, t’ia japin Krimenë e si kompensim të kërkojnë nga ai që ta njoh Kosovën,...

Miratohet projektligji për Veteranët e UÇK-së

Me 71 vota për, tre kundër dhe asnjë abstenim, Kuvendi i Kosovës ka miratuar në parim projektligjin për Veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Komisioni...

Saqipi:Propagandat e PVD-së të gabuara dhe të mjera(Video)

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin-top:0in; mso-para-margin-right:0in; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0in; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}   Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin-top:0in; mso-para-margin-right:0in; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0in; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;} Nexhmedin  Saqipi i cili tashmë ka bërë një...

Shërbimi sekret serb nxit shqiptarët të shkojnë në Siri

Kryetari i Komunës së Dibrës, Ruzhdi Lata, vlerëson se shërbimet sekrete nga Ballkani nxisin vullnetarët shqiptarë të shkojnë të luftojnë në Siri. “Këto shërbime sekrete...

Një mundësi e mirë për zgjidhjen e problemeve të besimtarëve islamë

Hapja e zyrës së KBI-së në Preshevë   Kryetar i Bashkësisë Islame të Serbisë (Reis-ul-ulema)  Adem Ziliç  dhe Myftiu i BIPBM-së Nexhmedin Saqipi, njëherit dhe koordinator...

Kërcënonin njerëzit në Facebook dhe telefon, dënohen nëna dhe e bija

Një nënë dhe e bija e saj janë shpallur fajtore, pasi i kanë futur fqinjët e tyre në një fushatë të çuditshme urrejtjeje, duke...

Si filloi jeta në Tokë?

Shkencëtarët besojnë se jeta në Tokë mund të ketë filluar në një gyp vullkani në dyshemenë detare. Kërkuesit kanë zhvilluar një përqasje të re...

Buka kancerogjene nga qeset plastike

Iniciativa "Ta pastrojmë Kosovën" shpreh shqetësimin për tregtimin e bukës në qese plastike. Sipas tyre, pothuajse të gjitha furrat e bukës në Kosovë dhe...