Home 2014 Mars 11

Daily Archives: 11/03/2014

KËRKON VOTËN E SHQIPTARËVE PËR ZGJEDHJET PARLAMENTARE

UGLANINI VIZITON BUJANOCIN     Kreu i BIPBM-së, Nexhmedin ef. Saqipi e siguroi Uglaninin se do ta ketë mbështetjen e tij në këto zgjedhje dhe se nuk...

Krimea: Duam të jemi si Kosova

Parlamenti i Republikës Autonome të Krimesë shpall pavarësinë nga Ukraina, duke ndjekur shembullin e Kosovës. Ja se ç’shkruhet në Deklaratën e Pavarësisë së Krimesë: Parlamenti...

Provokon Era Istrefi, tregon shtratin e fjetjes (Foto)

Këngëtarja simpatike, Era Istrefi, pati sukses me këngën e saj “Mani për Money”, por jo edhe me këngën e saj të fundit “A po...

Në Bujanoc do të bashkohen artistët e Luginës

Normal 0 false false false EN-US ...

Banka Botërore propozohen 3 miliardë dollarë për Ukrainën

Banka Botërore ka deklaruar se është e gatshme për t’i ofruar Ukrainës 3 miliardë dollarë amerikanë për të ndihmuar në avancimin e reformave dhe...

Shtatë të arrestuar se rekrutonin njerëz për në Siri

Në Shqipëri sot u zhvillua një super operacion i FNSH-së dhe Prokurorisë së Krimeve të Rënda për prangosjen e shtatë personave, të cilët akuzohen...

Në veri, si në Serbi!

Dekore të dizajnuara enkas për zgjedhjet e Serbisë, me sllogane, flamuj partiakë e shtetërorë, billborde gjigande me liderë serbë dhe të ngjajshme, janë vendosur...

33 vjet nga demonstratat e ’81 –it

Sot më 11 mars bëhen 33 vjet nga fillimi i demonstratave të studentëve në Universitetin e Prishtinës kundër padrejtësive të shqiptarëve në ish- Jugosllavi. Demonstratat...

Bursa, qyteti më i madh në botë që udhëhiqet nga kryetar shqiptar

Rexhep Altepe, shqiptar me prejardhje nga Shkupi, tani dhjetë vite me radhë udhëheq metropolin tre milionësh Bursa, që është qyteti i katërt në Turqi...

Hague e përgëzon Jahjagën

 Sekretari i jashtëm britanik, William Hague, e ka përgëzuar presidenten e Kosovës, Atifete Jahjaga, për themelimin e Këshillit Kombëtar për të Mbijetuarit e Dhunës...