Home 2014 Mars 10

Daily Archives: 10/03/2014

Kubanezja pranon Islamin në Prishtinë

Kubanezja pranon Islamin në Xhaminë Mati 1 në Prishtinë http://www.youtube.com/watch?v=uVxVniDzJQw

Haziri: Të shpëtohet një jetë do të thotë të shpëtohet bota

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, i shoqëruar nga nënkryetari Rexhep Kadriu dhe drejtorët komunal, kanë marrë pjesë sot në aktivitetin bamirës të...

Abdixhiku: Rritja e pagave, simbolike dhe artificiale

  Vendimin e sotëm të kryeministrit Thaçi, për rritjen e pagave për 25 për qind, eksperti i çështjeve ekonomike dhe analisti, Lumir Abdixhiku, e ka...

Realizohet një intervenim i rrallë dhe i suksesshëm në Spitalin e Gjilanit

Specialistët e ORL-së nën udhëheqjen e Bajram Shaqirit dhe me asistim të Beqir Abazit dhe Nazmi Eminit, kanë kryer një intervenim të suksesshëm, por...

Pacolli: Kush e ka mizën pas veshit?!

Shpesh herë në mënyrë të vetëdijshme, ose të pavetëdijshme mediat krijojnë gracka ku ngec politika. Ky ishte rasti i intervistës sime në Telegrafi. Unë kurrë...

Haradinaj nesër merr Çmimin Qytetar Nderi i Bashkisë së Kamzës

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, të martën (më 11 mars) do të qëndrojë për vizitë në Shqipëri, ku do të...

Hoti: Punëtorëve u rritet paga 60-70 euro, ministrave e deputetëve 300-350 euro

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti , ka thënë se rritja e pagave prej 25 për qind është e...

Nishani mbledh të martën Këshillin e Sigurisë Kombëtare

 Presidenti i Republikës do të mbledhë ditën e martë datë 11 Mars, Këshillin e Sigurisë Kombëtare.  Mësohet se Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka dërguar...

Kandidatët për president me dosje të pastra

Kandidatët për president në Maqedoni nuk do të lustrohen pasi që dosjet e tyre janë lustruar më parë, në bazë të ligjit për lustrimin...

20 faktet që mund të mos i dini për kohën dhe orët

​1.Koha është një iluzion. Disa teori të reja të shkencëtarëve fizikanë rekomandojnë se koha lindi nga një realitet thelbësor dhe i pakohë. 1.Koha është një iluzion. Disa...