Home 2014 Mars 5

Daily Archives: 05/03/2014

iPhone që vlen 1 milionë dollarë

Duke marrë parasysh famën e brishtësisë së tyre, pronari i ardhshëm i këtij iPhone nuk do të ketë guximin ta nxjerrë atë nga kutia...

I dëbuar nga Kosova, Kostunica mban tubim në pikën kufitare

Për shkak të dëbimit të liderit të Partisë Demokratike të Serbisë, Vojislav Kostunica, nga territori i Kosovës, rreth 100 serbë në orët e pasdites...

Forcat e Armatosura në interes të sigurisë së vendit

Vendimi për transformimin e FSK-së në Forcë të Armatosur, i miratuar në Qeverinë e Kosovës, nga analistët është vlerësuar si vendim i drejtë dhe...

Pesë vjeçari i obsesionuar pas bërllokut (Foto)

Vogëlushi, William Bateman, është shumë i dhëna pas koleksioneve të kamionëve për hedhje të mbeturinave, dhe e ka blerë një të tillë me kredit...

Fiton Gjermania, Mustafi nuk aktivizohet (VIDEO)

Gjermania ka shënuar fitore në ndeshjen miqësore ndaj Kilit me rezultat 1:0. Ndërsa, mbrojtësi shqiptarë, Shkodran Mustafi nuk u aktivizua në këtë ndeshje Përfaqësuesja e...

Gruaja më e moshuar mbushi 116 vjet

Gruaja më e moshuar në botë, japonezja Misao Okawa, ka festuar ditëlindjen e 116-të. Ajo jeton në një shtëpi pleqsh në Osaka, ndërsa për ditëlindje...

Hillary Clinton: Putini si Hitleri (Video)

Ish sekretarja amerikane e shtetit, Hillary Clinton, ka thënë se veprimet e presidentit rus, Vladimir Putin, në Ukrainë, janë të ngjashme me ato që...

SHBA tashmë ka humbur? Kina dhe Rusia mund të shkatërrojnë dollarin

Moska zyrtare paralajmëroi Shtetet e Bashkuara se rezervon të drejtën për të hedhur poshtë dollarin si valutë rezervë. Sergei Glazyev, këshilltar i Kremlinit ka deklaruar...

Këpurdhat, ilaq kundër kancerit?!

Egjiptianët e lashtë kanë besuar se ngrënia e këpurdhave mundëson jetëgjatësi tek njerëzit. Shkencëtarët e kohës moderne janë duke hulumtuar rreth tipareve të përdorimit...

Ja çfarë po ndodh në Mitrovicë, pak çaste para se të fillojë ndeshja (FOTO)

Rrjetet sociale janë mbushur me foto të tifozëve kosovarë nga Mitrovica dhe stadiumi i këtij qyteti, ku në ora 15:00 pritet të fillojë ndeshja...