Home 2014 Mars 4

Daily Archives: 04/03/2014

Ferrari e Apple me makina inteligjente

Ka nisur bashkëpunimi mes Apple dhe Ferrari për planifikimin dhe ndërtimin e makinave smart. Lajmi është bërë i ditur nga Financial Times, sipas së...

Befason Ancelotti, nominon Messin si yll të Botërorit

Cili do të jetë ylli i Botërorit 2014? Eshtë kjo një nga pyetjet që La Gazzetta dello Sport i ka drejtuar Carlo Ancelottit dhe...

Carles Puyol i thotë lamtumirë Barçës

Adios Barcelona, Mbrojtësi dhe Kapiteni i Barçës, Carles Puyol, 35- vjeçar, lajmëroi pasditen e së Martës se do të largohet nga klubi në fund...

Kombëtarja shqiptare nis përgatitjet për sfidën me Maltën

Kombëtarja shqiptare nis zyrtarisht përgatitjet për eliminatoret e Euro 2016 dhe në fokus është ndeshja e parë e këtij viti, ajo kundër Maltës që...

Lorik Cana: Një komb, një kombëtare

Një komb, një kombëtare. Lorik Cana nuk ka dyshime, skuadra përfaqësuese e shqiptarëve duhet të jetë vetëm një. Mesfushori dhe kapiteni i kombëtares mbajti...

Leukemia shërohet edhe në Prishtinë. Numri i të sëmurëve nuk është alarmant. Kjo është...

Të dhënat që i posedon departamenti i Hematologjisë, në Klinikën e Pediatrisë, në QKUK, tregojnë se numri i fëmijëve të prekur nga leukemia nuk...

Forbes: Bill Gates – më i pasuri në botë

Bashkëthemeluesi i kompanisë Microsoft, Bill Gates, është i pari në listën e njerëzve më të pasur në botë, që e ka publikuar revista Forbes.   Në...

SHBA, thirrje Rusisë të tërheqë trupat në kazerma

Presidenti Barak Obama tha sot në Uashington se Rusia po përpiqet që me anë të forcës të ndikojë mbi vendet fqinje dhe jo se...

Tentim vetëvrasje në Prishtinë

Qytetarë të Prishtinës janë tmerruar pasi një femër ka tentuar të kryejë vetëvrasje. Ngjarja ka ndodhur  tek rrethrrotullimi në rrjetin e rrugëve te Stacioni i...

Problematizohen zgjedhjet e dyfishta në Maqedoni

Në Maqedoni janë shfaqur dilema dhe debate shqetësuese për mundësinë e problemeve lidhur me mbajtjen e zgjedhjeve të dyfishta, presidenciale dhe parlamentare raporton INA....