Home 2014 Mars 2

Daily Archives: 02/03/2014

85 vjeçarja dhuron veshkën, thotë se nuk i duhen dy për të shikuar televizor

Një 85 vjeçare në Britani është bërë senzacion për shkak të donacionit të saj që është mjaft i rrallë. 85 vjeçarja ka thënë se ka...

Luginë:Shënohen dridhje të tokës

Rreth orës  20:20 minuta në Luginë të Preshevës  është regjistruar një tërmet  i shkallës 3, 6 magnitud. Sipas njoftimeve të para të Qendrës  Sizmologjiketë Serbisë...

Edhe ditën e nesërme pritet mot me reshje lokale shiu

Mbi vendin tonë sot mbajti mot i vranët dhe me reshje shiu. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës mot i ngjashëm do të mbajë edhe...

Rritja e Nismës në kurriz të PDK-së

Fatmir Limaj i ka bërë dy goditje interesante që në fillim, për subjektin e tij politik. I ka rekrutuar dy personalitete të fuqishme, në...

Reali mbetet i pari

Me rezultat të barabartë, 2-2, ka përfunduar derbi lokal ndërmjet Atletico Madridit dhe Real Madridit që u zhvillua të dielën në Vicente Calderon. Ishte një...

Kosova, e pafat me liberalizimin e vizave

  Kosova duket të ketë qenë mjaft e pafat në pretendimet që të përfshihet sa më parë në zonën evropiane të lëvizjes së lirë pa...

Barazim në derbin madrilen

Athletico Madrid dhe Real Madrid kanë barazuar në derbin madrilen 2-2. Athletico Madrid nuk e ka shfrytëzuar mundësinë që të marr kreun e La Ligas...

Pastrohet liqeni i Badocit

Qytetarë të shumtë, jo vetëm nga Prishtina, të përgatitur e të papërgatitur, pastruan shtratin e liqenit të Badocit, përkundër reshjeve të shiut dhe temperaturave...

Ahmeti, porosit Thaçin: Lëri inatet

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se Thaçi, po të ishte kryeministër i mirë do ta uronte atë kur u zgjodh kryetar i...

Boshatisen trojet shqiptare në veri

 Diku rreth 40 km nga qendra e Mitrovicës, në magjistralen e ‘Ibrit’, që përshkon bjeshkët veri-perëndimore të trevës së Shalës së Bajgorës, shtrihen tri...