Home 2014 Mars

Monthly Archives: Mars 2014

Ismaili: Është privilegj por dhe përgjegjësi të jesh këshilltari më...

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin:0in; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;} Është një privilegj që të jesh Këshilltari më i ri në...

Preshevë:Rezultatet e xhiros VIII-të në ligën komunale – Futsall

Janë luajtur ndeshjet e xhiros së tetë në ligën komunale në futboll të vogël, duke u shenuar këto rezultate si më poshtë tramsetpn Presheva.com:

Një shqiptar nga Kosova i vrarë në Irak

Një shqiptarë nga Kosova dyshohet se është vrarë si pjesëmarrës në një sulm terrorist në Irak ku të dielën janë vrarë 12 persona. Burime të...

Përfundon takimi në Bruksel, s’ka marrëveshje për drejtësinë

Në Bruksel ka përfunduar takimi mes kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë, Ivica Daçiq, me ndërmjetësimin e baroneshës Ashton. Pas përfundimit të...

Jakup Krasniqi: Mjaftë rrahët gjoks se jeni baballarët e UÇK’së

Qe 15 vjet dikush rreh gjoks së është baba i UÇK-së, por i bien ndërmend për ish ushtarët e UÇK-së, vetëm një herë në...

Limaj: Nisma do jetë befasia e zgjedhjeve parlamentare

Nisma për Kosovën sot themeloi Këshillin Iniciues në qytetin e Vushtrrisë. Kryetari i Këshillit Kombëtar Jakup Krasniqi ka kritikuar qeverisjen aktuale duke thënë se...

Mungon ndjekja penale kundër korrupsionit

Lëndët që kanë të bëjnë me korrupsion, që i kanë në shqyrtimi prokuroritë e vendit, nuk janë raste faktike me nivelin e larte të...

Dialogu i ndikuar nga zgjedhjet

Vazhdimi i dialogut ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit në kohën kur Serbia sapo ka dalë nga procesi zgjedhor, kurse Kosova pritet të futet në një...

Ligjin për Veteranët – për poenë politikë!

Analistët kosovarë kanë thënë për Telegrafin se debatet rreth Ligjit për Veteranët e luftës, po përdoren si instrument për të përfituar poenë politikë. Sipas...

Haradinaj: Ushtria e Kosovës po përdoret për zgjedhjet

Gjithë këto vite ka munguar një qasje e kujdesshme e serioze lidhur me politikat e mbrojtjes dhe përgjegjësit e Ushtrisë së Kosovës. E Ushtria...