Home 2014 Shkurt

Monthly Archives: Shkurt 2014

Edhe Kamenica shet xhipin e ish-kryetarit

    Kuvendi Komunal i Kamenicës ka marrë vendim të premten për shitjen e xhipit “Hyundai”, i blerë nga ish kryetari i Kamenicës, Shaip Surdulli në...

PSG rrezikon sanksione nga UEFA

Paris Saint Germain rrezikon seriozisht të ndëshkohet rëndë nga UEFA për shkak të moszbatimit të rregullave të Fair – Playt financiar. Sipas një studimi...

Shkodran Mustafi, zgjedhja e tij Gjermania e jo Shqipëria

Të cuditshme; Kështu cilësohen nga mediat Gjermane zgjedhjet e trajnerit të pancerave Joachim Low për miqësoren e 5 Marsit ndaj, Kilit. Në listën e...

UEFA pezullon Pellegrinin me 2 ndeshje

Dy ndeshje pezullim, është ky vendimi i Uefa për trajnerin e Manchester City, Manuell Pellegrini, dhe  një takim tjetër shtesë nëse tekniku Kilian  përsërit...

Mazzarri: Roma e fortë, kam besim te skuadra

Roma-Inter do të jetë një nga dy kryendeshjet e kësaj jave në Serinë A Italiane. Në vigjilie të këtij takimi, trajneri I Interit Walter...

PSG, rinovon edhe Maxwell

Grupi aktual i lojtarëve të Paris Saint Germain po rinovojnë një e nga një kontratat me klubin dhe i fundit që e bën është...

Rodgers: Reina nuk rikthehet te Liverpooli

Dëshira e Pepe Reinas është vetëm Napoli dhe ky konfirmim vjen nga Brendan Rodgers, trajneri i Liverpoolit, klub që ka në pronësi kartonin e...

Alen Haliloviç konfirmon kalimin te Barça

Talenti i Dinamo Zagreb, Alen Haliloviç është blerja më e re e Barcelonës. Eshtë vetë fantazisti 17-vjeçar ai që konfirmoi përmes rrjetit Instagram kalimin...

Banorët e Bosnjës thonë “boll”!

Protestat kundër klasës së dhjamosur politike në Bosnjë janë shenjë shpresëdhënëse se në këtë vend qytetarët nuk janë më të gatshëm të durojnë si...

Limaj, kryetar i kryesisë së Nismës për Kosovën

Në Sallën e Kuqe të Pallatit të Rinisë në Prishtinë është bërë hapja zyrtare e Nismës për Kosovën, subjekti më i ri politik në...