Home Aktuale 15 të plagosur nga shpërthimi i gazit në një shtëpi në Shkup

15 të plagosur nga shpërthimi i gazit në një shtëpi në Shkup

151
0
SHARE

15 veta janë plagosur nga shpërthimi i një zjarri masiv në Draçevë të Shkupit.  Deri tek zjarri ka ardhur pas shpërthimit të një bombole gazi në një shtëpi  ku po jetonin tre vëllezër me familjet e tyre, informon INA.

Në momentin e shpërthimit e gjithë familja ishte tubuar për grevë. Sipas dëshmitarëve,trupat e viktimave të djegura janë të moshave 20 deri 35 vjeç dhe se ata me 15 autoambulanca janë bartur nëpër spitalet e Shkupit.