Home LIFESTYLE ​Ndërtoi shtëpi me 11.000$ (Foto)

​Ndërtoi shtëpi me 11.000$ (Foto)

296
0
SHARE

Brian Schulz, një ndërtues anijesh filloi një projekt ambicioz që i mori rreth një vit e gjysmë kohë për të përfunduar.

Rezultati përfundimtar është një shtëpi e bukur në pyll që kushtojë vetëm 11.000$, e vendosur në pyjet e Cape Falkon në Oregan, shtëpia me arkitekturë japoneze ofron të gjitha kushtet e nevojshme për jetesë. E gjitha filloi një ditë kur Schulz gjeti një lavaman bronzi në një qendër riciklimi dhe menjëherë filloi fantazin për ndërtimin e një shtëpie. Nga kursimet dhe nga gjërat që i ofronin njerëz të ndryshëm, ai arriti ta realizoj me sukses projektin e tij.